Wygrane Sprawy
Magdalena Motyl reprezentowała w sprawie ekstradycyjnej obywatela Węgier, który był poszukiwany na podstawie nakazu skazującego za 7 przestępstw włamania i kradzieży. Zaległa kara wynosiła 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Nakazano ekstradycję, ponieważ wniosek o zezwolenie na apelację został odrzucony. Jednak złożyliśmy wniosek o ponowne otwarcie postępowania apelacyjnego w świetle Artykułu 8, biorąc pod uwagę czas już odbyty i jego osobiste okoliczności. Wniosek o ponowne otwarcie postępowania został przyjęty, co pozwoliło na rozważenie argumentu związanego z Artykułem 8. Poszukiwany został zwolniony w lipcu 2022.
SK v Sad Okregowy w Gdansku, Polska
Magdalena Motyl z Bark & Co była poinstruowana w sprawie ekstradycyjnej dotyczącej obywatela Węgier, który miał odbyć karę 1 roku pozbawienia wolności za kradzież. W celu zakwestionowania ekstradycji podniesiono szereg argumentów prawnych, w tym Artykuł 8 (prawo do prywatności i życia rodzinnego) Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, Sekcję 20 (nieobecność na procesie i brak prawa do ponownego procesu), Sekcję 14 (upływ czasu), Sekcję 10 (podwójna karalność) oraz Sekcję 2 (niewystarczające określenie czasu popełnienia czynu). Sędzia uznał, że Osoba Ścigana cieszy się dobrą opinią i ułożyła sobie dobrze życie w Wielkiej Brytanii. Zapewniała również opiekę nad swoją partnerką. W dniu 21 września 2023 roku sędzia orzekł, że ekstradycja do Węgier byłaby nieproporcjonalna i oddalił wniosek o ekstradycję zgodnie z Sekcją 21(2) Ustawy.
WS v Polska
Magdalena Motyl była poinstruowana w sprawie ekstradycyjnej obywatela Polski, którego polskie władze sądowe poszukiwały na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Był to nakaz skazujący za przestępstwo rozboju popełnione w 2008 roku, za które Osoba Ścigana została skazana na 1 rok pozbawienia wolności, z czego 5 miesięcy i 13 dni pozostało do odbycia. Osoba Ścigana została zwolniona, ponieważ sędzia Godfrey orzekł, że jej ekstradycja byłaby nieproporcjonalna w odniesieniu do prawa do życia rodzinnego i prywatnego. W sprawie wystąpiła znaczna zwłoka, a także krótki czas pozostały do odbycia kary. Ekstradycja miałaby ogromny wpływ na całkowicie niewinną partnerkę i dzieci Osoby Ściganej, szczególnie w aspekcie emocjonalnym, moralnym i psychologicznym. Osoba Ścigana została zwolniona w dniu 22 lipca 2022 r.
Pomyślne zakwestionowanie ekstradycji na podstawie Artykułu 8
PW v Polska
KL v Sad Rejonowy w Warszawie, Polska
Osoba Ścigana mieszka w Wielkiej Brytanii od 2013 roku i nie była tu karana. Jest matką sześciorga dzieci, z których troje (z poprzedniego małżeństwa) jest już dorosłych. Trójka dzieci (w wieku 14, 16 i 18 lat) mieszka z nią i uczęszcza do szkoły. Jest jedyną opiekunką tych dzieci, z których jedno (K, 14 lat) zmaga się z problemami zdrowia psychicznego i trudnościami w nauce. Osoba Ścigana odgrywa kluczową rolę w dbaniu o zdrowie psychiczne K.
Sędzia wydał ustne orzeczenie, oddalając wniosek o ekstradycję na podstawie Artykułu 8 w dniu 5 maja 2023 roku.
MT v Polska
KB v Polska
Sędzia Bristow orzekł, że ekstradycja stanowiłaby nieproporcjonalną ingerencję w prawo Osoby Ściganej do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego w Wielkiej Brytanii. KB został zwolniony z ekstradycji w dniu 14 grudnia 2022 roku.
MH v Wlochy
RK v Sąd Okręgowy w Krakowie, Polska
MJ v Sąd Okręgowy w Warszawie, Polska
VM v Sąd Regionalny w Siauliai, Litwa
WW v Sąd Rejonowy we Wrocławiu, Polska [2016]
K v Polska
Świadczymy pomoc z najwyższą starannością i pełnym zaangażowaniem. Rzetelnie informujemy o naszym stanowisku w zakresie powierzonych nam spraw, stopniu ich skomplikowania oraz szansach na osiągnięcie zakładanego przez Klienta celu. Kierujemy się indywidualnym podejściem do spraw naszych klientów. Stawiamy dobro klienta ponad wszystko.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zapraszamy do naszego biura lub na konsultację telefoniczną pod numerem 07447534986 bądź 0207 353 1990. Świadczymy również usługi on-line korzystając z nowoczesnych technologii dla klientów z UE i spoza UE.